 | | EFPP and PTPP Conference 2011 Cracow |
| | |
| | | | |  | |  | | UWAGA! ZAPISY NA KONFERENCJĘ SĄ ZAKOŃCZONE!
Z powodu bardzo dużego zainteresowania październikową konferencją
"Rodzeństwo- rywalizacja i zawiść; współistnienie i troska"
jesteśmy zmuszeni zamknąć zapisy na nią.
Osoby , które chciałyby się jeszcze zapisać prosimy
o rejestrację do 15-07 lecz nie o wpłatę
- jeżeli będą jeszcze wolne miejsca skontaktujemy się i poprosimy o wpłatę.
Osoby , które przysłały formularz rejestracyjny ale nie zapłaciły dotąd - prosimy o pilne ( do 20-07 ) dokonanie wpłaty lub poinformowanie nas o swojej
rezygnacji - w przypadku braku wpłaty lub informacji anulujemy rejestrację..
Osoby zainteresowane zwiedzaniem Krakowa i/lub Auschwitz z przewodnikim prosimy o deklarację na adres :
Monika Malek - efppconference2011cracow@mrbloom.com.pl

I Międzynarodowa Konferencja
2 sekcji EFPP:
Psychoterapii Dorosłych
oraz
Psychoterapii Dzieci i Młodzieży
RODZEŃSTWO
RYWALIZACJA I ZAWIŚĆ - WSPÓŁISTNIENIE I TROSKA
14-16 PAŻDZIERNIKA 2011
Kraków
Główni prelegenci:
Angela Joyce (Wielka Brytania)
"Dlaczego Brzydkie Siostry i Kopciuszek?"
Komentator: Katarzyna Schier (Polska)
Jeanne Magagna (Wielka Brytania)
"Zawiść, zazdrość, miłość i szczodrość w relacjach między rodzeństwem"
Komentator: Dimitris Anastasopoulos (Grecja)
Franz Wellendorf (Niemcy)
"Rywalizacja w rodzeństwie. Jej aspekty w psychoanalizie i implikacje dla instytucji"
Komentator: Christine Franckx (Belgia)
Angela Joyce jest superwizorem i analitykiem treningowym Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Zanim zajęła się psychoterapią była wyszkolona w nauczaniu i pracy socjalnej, analitykiem pracującym z dorosłymi została w 1995 roku. Ukończyła szkolenie z zakresu analizy dzieci w Centrum Anny Freud. Pomagała wprowadzać psychoterapię psychoanalityczną diady rodzic- dziecko od 1997 roku, jest także kierowniczką szkoleń w Dziale Psychoterapii Dzieci w Centrum Anny Freud. Jest zaangażowana w nauczanie i ma wkład w powstanie książek dotyczących rozwoju, analizy dzieci i psychoterapii diady rodzic- dziecko. Jest redaktorką (razem z Lesley Caldwell) książki „Reading Winnicott”, która ostatnio ukazała się w New Library of Psychoanalysis Teaching Series 2011.
Dr hab. Katarzyna Schier jest profesorem w Katedrze Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła pięcioletnie studia podyplomowe z psychoterapii dzieci i młodzieży w Heidelbergu, w Niemczech. Od wielu lat łączy pracę naukową z pracą kliniczną.
Jest psychoanalitykiem (IPA) i psychoterapeutą psychoanalitycznym. Pełni funkcję psychoanalityka treningowego oraz dzieci i młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego a także psychoterapeuty szkoleniowego i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Główne obszary zainteresowań naukowych to: mechanizmy rządzące psychoterapią, problematyka genezy chorób psychosomatycznych i metod leczenia osób z tymi zaburzeniami oraz ostatnio – tematyka rozwoju oraz zaburzeń Ja cielesnego i obrazu ciała. Jest autorką wielu publikacji, w tym kilku książek, m.in.: Bez tchu i bez słowa. Więź psychiczna i regulacja emocji u osób chorych na astmę oskrzelową (GWP) oraz Piękne brzydactwo. Psychologiczna problematyka obrazu ciała i jego zaburzeń (Wydawnictwo Scholar).
Dr Jeanie Magagna jest kierowniczką Działu Pomocy Psychoterapeutycznej w Szpitalu Dziecięcym Great Ormond Street od czerwca 2008 roku. Pracuje również w Centrum Leczenia Zaburzeń Jedzenia Ellern Mede w Londynie. Ukończyła szkolenie w Klinice Psychoterapii Dzieci, Rodziny i Dorosłych w Tavistock. Jest także vice- prezesem i koordynatorem projektu szkolenia dla Centro Studi Martha Harris, wprowadzającego model szkolenia Kliniki Tavistock we Florencji i Wenecji. Wydaje „Universals of Psychoanalysis” i jest współwydawcą „Psychoterapy with Familie” i „Intimate Transformations: Babies with their Families” (Karnacs, 2004)
Dr Dimitris Anastasopoulos (doktor medycyny i filozofii) jest szkoleniowym psychoterapeutą psychoanalitycznym i superwizorem, prowadzi psychoterapię dorosłych, dzieci i młodzieży. Swoje szkolenie odbył w Atenach oraz w Tavistoc Clinic w Londynie.
Jego zainteresowania dotyczą zwłaszcza okresu adolescencji.
Jest członkiem założycielem Greckiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży.
Od ponad piętnastu lat uczy psychoterapii psychoanalitycznej i psychoanalizy na Cyprze.
Od roku 2000 do 2008 był członkiem Zarządu EFPP (sześć lat jako wiceprezes, następnie jako Przewodniczący Sekcji Dzieci i Młodzieży).
Uczestniczył jako prelegent w licznych konferencjach na terenie Europy. Opublikował artykuły w Int.Rev.Psychoanal.(1988), J.ChildPsychotherapy(1997) oraz w J.Psychoanal.Psychotherapy (1999).
Jest współwydawcą i współautorem trzech książek, które ukazały się w wydawnictwie Karnak w Londynie [Countertransference in Psychoanalytic Psychotherapy with Children and Adolescents (1996), Psychoanalytic Psychotherapy of the Severely Disturbed Adolescents (1999), The therapist at Work.Personal Factors Affecting the Analytic Process (2004) ].
Od roku 2006 do roku 2009 był redaktorem naczelnym serii wydawnictw EFPP.
Dr Franz Wellendorf, w latach 1973-2000 profesor psychologii na Uniwersytecie w Hanowerze; zainteresowania badawcze: psychoanaliza i psychologia społeczna; członek, analityk szkoleniowy i superwizor Niemieckiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (DPG), Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA) oraz Niemieckiego Towarzystwa na rzecz Psychoanalizy, Psychoterapii, Psychosomatyki i Psychologii Głębi (DGPT). Członek Niemieckiego Zrzeszenia Psychoanalityków; honorowy członek Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Od 2001 roku prezes DPG. Publikacje w obszarze teorii psychoanalitycznej, superwizji, poradnictwa, psychoanalitycznej interpretacji literatury.
Christine Franckx jest analitykiem treningowym Belgijskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Ukończyła studia medyczne zarówno zakresie psychiatrii dorosłego jak i psychiatrii dziecięcej. Prowadzi prywatną praktykę w Antwerpii jako psychoanalityk i psychoterapeuta analityczny osób dorosłych, i pracuje na pół etatu na oddziale psychiatrii dziecięcej w szpitalu ogólym, gdzie jest odpowiedzialna za rozwój psychiatrii niemowląt we współpracy z oddziałem ginekologicznym i pediatrycznym. |
|  | |  | |
|
| | |
|